Komitet doradczy

Marek Mikuć
Przewodniczący


Członkowie Komitetu:

Jakub Bentke


Licencjonowany doradca inwestycyjny, nr licencji: 12. Posiada tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Z rynkiem kapitałowym związany od 1995 roku. Pracował m.in. w Templeton Asset Management, PKO/Credit Suisse TFI oraz w Grupie PZU. W latach 2005 – 2009 w Grupie Skarbiec między innymi jako członek zarządu Skarbiec TFI. W latach 2009-2011 w Superfund TFI. Do maja 2018 pełnił funkcję zarządzającego funduszami akcji w KBC TFI/GAMMA TFI. Od czerwca 2018 pracuje jako zarządzający funduszami akcji w AgioFunds TFI S.A.


Dawid Czopek

Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, na kierunku Zarządzanie Finansami.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, w tym na stanowiskach kierowniczych w działach analiz oraz zarządzającego funduszami i portfelami klientów w takich instytucjach jak WARTA, PKO PTE, BPH TFI oraz mBank. Specjalizuje się w analizach spółek z sektorów surowcowych oraz przemysłowych, od kilkunastu lat zajmuje się także analizą spółek notowanych na europejskich parkietach. Ekspert rynków kapitałowych i surowcowych w polskich i zagranicznych mediach. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji na kilku kontynentach. Od 2018 roku zarządzający autorskim funduszem POLARIS FIZ.


Bartosz Tuczyński

Licencjonowany doradca inwestycyjny (licencja nr 200) z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, a także członek Stowarzyszenia Mensa Polska.

Aktualnie zarządzający autorskim funduszem GRIT FIZ, a do roku 2020 podobnym projektem Andromeda FIZ w ramach EQUES Investment TFI SA. Posiada również doświadczenie w zarządzaniu indywidualnymi portfelami inwestycyjnymi oraz w pracy analityka rynku akcji zdobyte w SKARBIEC Investment Management SA. W trakcie 20 lat zarządzania inwestycjami giełdowymi może się pochwalić udokumentowanym rekordem 17 lat z pozytywnymi stopami zwrotu.

Współzałożyciel i były akcjonariusz OPERA TFI SA – pierwszego na polskim rynku prywatnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych.